Kilka dni temu napisałem że wersje trial CS 4 będą dostępne dopiero w połowie listopada… W poście o tym czego dowiedziałem się na ten temat w ciągu tych kilku dni.

Przede wszystkim kilka osób zapytało mnie dlaczego triale będą dostępne tak późno. Przecież każdy chce spróbować produktu przed jego zakupem, zwłaszcza gdy w grę wchodzi kilka-kilkanaście tysięcy złotych.

Odruchowo przychodziła mi do głowy odpowiedź: „Pewnie nie są jeszcze gotowe”. Do takiej konkluzji doprowadził mnie ten post Johna Dowdell’a (punkt 3).

Ania zwróciła moją uwagę na to że testowe wersje CS4 które Adobe udostępniło prasie i innym blisko związanym organizacjom przed premierą (jestem jednym z dumnych szczęśliwców którzy znaleźli się w tym gronie), były wersjami trial. Fakt że nie ostatecznymi, ale skoro pliki instalacyjne jeśli nie wpisze się klucza produktu instalują się jako triale, to skoro dostępne są ostateczne wersje gotowych produktów, to dostępne są też triale.

Wydało mi się to bardzo sensownym argumentem i zacząłem sprawdzać różne źródła w poszukiwaniu informacji na ten temat. Dogrzebałem się bardzo interesującej instrukcji która pozwala na ściągnięcie tych wersji trial z serwisu z trialami Adobe! Wprawdzie ściągnięcie wymaga zastosowania małego triku, ale bez wątpienia działa (w celach testowych pozwoliłem sobie sprawdzić działanie tej instrukcji).

Tak więc triale są już na serwerach Adobe do ściągnięcia – dlaczego niedostępne jeszcze dla szerokiego grona zainteresowanych? Tego nie wiem. Bez wątpienia Adobe ma prawo udostępnić triale kiedy im się to podoba, szkoda jednak że osoby które przed ich dostępnością zakupią CS4 będą musiały zrobić to w ciemno :-(

Póki co zainteresowani trialami którzy nie chcą stosować niezupełnie legalnych (?) metod ich pozyskania mogą szkorzystać z powiadomienia o dostępności wersji trial CS4.

Edit:
Trik w trials.adobe.com już nie działa więc nie szukajcie :)