Adobe wypuściło kolejną wersję prerelease (7) Pixel Bender’a. Gwoli przypomnienia Pixel Bender to technologia dzięki której użytkownicy Pixel Bender Toolkit mogą tworzyć filtry graficzne na platformę Flash i jej pochodne. Dodatkowym bonusem jest też to że filtry te mogą być nie tylko efektowne, ale i wydajne. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu wieloprocesorowej architektury nowoczesnych komputerów oraz wydajnym akceleratorom obecnym w wielu kartach graficznych.

W wersji 1.5.1 poprawiono błędy związane z eksportem kodu do Flasha. Zmienne typu boolean na które narzekało wiele osób działają już poprawnie. Ponadto w odpowiedzi na liczne prośby na forum produktu, Adobe udostepniło też oddzielny dokument z opisem języka programowania oraz podręcznik developera (do tej pory moża było je ściągnąć tylko wraz z Toolkitem – drobna rzecz a niektórych ucieszy).

Pixel Bender jako technologia adresowany jest głównie do zaawansowanych programistów i użytkowników Photoshopa. Gotowe filtry przydadzą się zarówno użytkownikom Photoshopa i fotografom, jak Flash developerom.

Pobierz bezpłatnie Adobe Pixel Bender Prerelease 7 (1.5.1) z Adobe Labs

Obejrzyj krótką prezentację możliwości Pixel Bendera (MOV)