Na tegorocznych targach IBC firma Adobe zaprezentowała nowe oprogramowanie o nazwie Adobe Story które ma stać się integralną częścią pakietem Creative Suite Production Premium. Wersja udostępniona w Adobe Labs jako aplikacja działająca w oknie przeglądarki to wersja demonstracyjna, które pozwoli na wypróbowanie już teraz kilku z narzędzi które będą dostępne w finalnej wersji.

Do czego służy?

Aplikacja ta ma usprawnić proces tworzenia scenariuszy (nie tylko filmowych), obniżyć koszty ich przygotowania i ułatwić pracę osobom zaangażowanym w prace nad nim.
Jest to odpowiedŸź na poszukiwania przedsiębiorstw medialnych oprogramowania nowej generacji które ułatwi pracę podczas tworzenia materiałów wideo oraz wprowadzi nowy sposób tworzenia i udostępniania treœści.

Jak to działa?

Informacje dotyczące np. lokalizacji scen są wprowadzane do oprogramowania Adobe Story, następnie utworzone na ich podstawie metadane przekazywane są automatycznie do Creative Suite Production Premium. Przekłada się to na znaczne usprawnienie nagrania i edytowania materiałów. Gdy film jest gotowy metadane mogą ułatwić widzom odnalezienie ulubionych bohaterów i scen. Oprogramowanie to znacznie

ułatwia pracę zespołowi, umożliwia jego członkom pracę w trybie online i offline oraz synchronizacje danych i komentarzy. Ponadto aplikacja ma już w tej demonstracyjnej wersji rozbudowane opcje importu oraz eksportu stworzonego scenariusza.

Co umożliwia wersja demonstracyjna?

  • kolaborację online osób pracujących nad skryptem w środowisku stworzonym specjalnie do tego celu;
  • zarządzanie wieloma projektami, biografiami postaci, dodawanie linków jako punktów odniesienia oraz opisów strojów;
  • jednoczesną edycję przez kilka osób oraz łatwą współpracę scenarzystów, dzięki przypisywaniu roli w ekipie przedprodukcyjnej, dzięki czemu członkowie zespołu mogą czytać, recenzować oraz modyfikować scenariusz;
  • Import z Final Draft oraz MS Word;
  • Eksport do PDF, XML, tekst, MS Word, Movie Magic Scheduler, bądź po prostu do CSV (który bardzo łatwo zaimportować do Excela).

Gdzie mogę wypróbować?

Wersja demonstracyjna Adobe Story jest dostępna bezpłatnie – zaloguj się przy użyciu bezpłatnego Adobe ID w Adobe Story.

Więcej informacji. Film demonstracyjny jak działa Adobe Story.