W wersji CS5 aktualizacje pakietów z reguły są wyjątkowo proste i przebiegają bardzo sprawnie. Niestety nie jest tak w przypadku aktualizacji Adobe Dreamweaver do wersji 11.0.3.

Aktualizacja ta rekomendowana jest wszystkim użytkownikom Dreamweavera CS5. Aktualizowany jest workflow stworzony przez dodatek „Dreamweaver HTML 5 Pack”, a w szczególności podgląd multiscreen, podświetlanie kodu, rendering podglądu na żywo oraz Media Queries.

Z niewiadomych jednak względów (Adobe póki co milczy na ten temat), aktualizacja nie jest dostępna dla wielu komputerów przez mechanizm automatycznej aktualizacji.

Jeśli należysz do „szczęśliwej” grupy wybrańców którzy nie mają dostępu do tej aktualizacji przez automatyczne aktualizacje, zalecane jest jej pobranie i instalacja ręczna:

Aktualizacja Dreamweaver CS5 11.0.3 dla Windows (~14 MB)
Aktualizacja Dreamweaver CS5 11.0.3 dla Macintosh (~14 MB)

Proces aktualizacji

Potrzeba ręcznego ściągnięcia aktualizacji jest niedogodnością, ale sama w sobie też nie jest wielkim problemem. Teraz czekają nas kolejne kroki:

  • instalacja właściwa
  • przy uruchomieniu Dreamweavera informuje on o potrzebie dokończenia aktualizacji
  • następuje aktualizacja
  • następuje restart Dreamweavera
  • wyświetla się okno Extension Managera z zainstalowanym pakietem w wersji 1.2.7 i dopiero w jego opisie zobaczyć możemy że jest to aktualizacja do wersji 11.0.3

Ale to jeszcze nie koniec: rekomendowane jest ponowne uruchomienie komputera :)

Sobie i wszystkim użytkownikom życzę z całego serca prostszych aktualizacji :)